Your message was sent successfully
Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zadzwoń lub napisz.
+48 58 551 44 90
ozone@villaozone.pl

Sauna

W ofercie Villi Ozone posiadamy dwie sauny – fińską oraz infrared.

Szeroki wybór saun daje Gościom możliwość znalezienia odpowiedniej sauny, z odpowiednią temperaturą oraz wilgotnością. Dodatkowa opłata za godzinny wynajem sauny na wyłączność wynosi 30,00 zł za osobę / przy min. 2 osobach

sauna fińska

W saunie organizm poddany jest działaniu suchego, gorącego powietrza, które w krótkich okresach czasu ma podwyższoną wilgotność, oraz działaniu niskich temperatur podczas schładzania ciała zimną wodą i powietrzem. Sauna fińska w równym stopniu oczyszcza duszę oraz ciało. Pod wpływem ciepła rozszerzają się pory, a szkodliwe produkty przemiany materii usuwane są z potem. Skóra staje się idealnie gładka, oczyszczona, jedwabiście miękka i piękna.  Po saunie mijają dolegliwości powstałe na tle nerwowym, takie jak bóle żołądka, bezsenność i gwałtowne bicia serca.

Temperatura waha się tutaj w granicach 85-100°C; wilgotność powietrza w kabinie to 5-15%

sauna infrared

Sauna infrared (sauna ir) to nic innego jak sauna na podczerwień. Kabina sauny wykonana jest z naturalnego drewna, czyli podobnie jak w saunie tradycyjnej, ale jej lecznicze działanie związane jest z promieniami podczerwonymi i wytwarzaną przez nie energii cieplej. Wnikają one w ciało (do głębokości około 3-4 cm), dzięki czemu szybko, skutecznie i bezpośrednio oddziałują na cały organizm. W saunie infrared nie muszą panować tak wysokie temperatury jak w tradycyjnej saunie. Wynika z tego jeszcze jedna dodatkowa zaleta – mogą z niej korzystać zarówno dzieci, jak i osoby starsze, oczywiście jeśli nie ma wyraźnych przeciwwskazań lekarskich.

Temperatura waha się tutaj w granicach 30-60°C; wilgotność powietrza w kabinie to 5-25%